Son Guncelleme: Mayıs 1, 2018

Anlamlı Mesajlar

anlamlı mesajlar

Anlamlı mesajlar tarihe iz bırakmış ve atalarımızdan bize kalan anlamlı kısa sözler hafızalarda yer almıştır. Duygusal bir çöküşte insanın ne yapacağını söyleyen, insanın motivasyonunu düzelten güçlü kalmasını sağlayan anlamlı güzel sözler internette, sosyal hesaplarda ve okuduğunuz bir kitapta da karşınıza çıkabilir. Eğer çok uğraşmadan bir tuşla güzel anlamlı sözler bulmak ve ne demek istediğinizi anlatan sözler sozlerguzel.com adlı sitede kolayca bulabilirsiniz.

 

✅ Seni ne kadar sevdiğimi öğrenmek istersen yere düşen yağmur damlalarını tutmaya çalış, tutabildiklerin senin sevgin tutamadıklarınsa benim sana olan sevgimdir.


✅ Seni ne kadar seviyorum biliyor musun? Söz veripte tutmadığın günler kadar, beni beklettiğin saniyeler kadar, bana sevgiyle bakmadığın an kadar,uykularımı kaçırdığın geceler kadar,sonunda anladım seninde beni ne kadar sevdiğini zalim..


✅ Aslanlar kendi tarihlerini yazmadıkları sürece, avcı hikayelerine inanmak zorundayız.Aşağıda olan düşmekten korkmaz


✅ Erdem, kendisini kazanan kişilere, zenginlikten daha iyi ve asil soydan daha yarralı bir dost olarak yaşlılıklarına kadar eşlik eder.


✅ Bir kadın, hem güzelliğinin farkında olup, hem de mütevazi kalabiliyorsa, güzel bir kadından önce, güzel bir insandır.


✅ Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınınız


✅ Çoğumuz için en büyük tehlike hedeflerimizin çok yükseklerde olması ve onun özlemini çekmemiz değil, tersine hedefimizin çok aşağıda olması ve ona ulaşmamızdır.


✅ Erdem, kendisini kazanan kişilere, zenginlikten daha iyi ve asil soydan daha yarralı bir dost olarak yaşlılıklarına kadar eşlik eder.


✅ Bir hata yaptığın zaman çamurun içinde sürüklenebilirsin. Fakat o çamurun içinde yatıp kalma.


✅ Güneş, ışık ve sıcağından başkalarını faydalandırmak için kendine yalvarılmasını beklemez. Sende güneş gibi ol, beklenilen iyiliği istenilmeden yap.


✅ Eğer bir kadın yürekten ağlıyorsa, ağlatan onun kalbine ulaşmış demektir.(


✅ Ey İnsan! ” Kaf dağı kadar yüksekte oIsan da, kefene sığacak kadar küçüksün. Unutma! Her şeyin bir hesabı var üzdüğün kadar üzüIürsün..


✅ Senin inanmadığın o sevgiye ben binlerce kez gözyaşı döktüm.


✅ Yalanlamak ve reddetmek için okuma. İnanmak ve her şeyi kabullenmek içinde okuma. 


✅ Konuşmak ve nutuk atmak için de okuma. Tartmak, kıyaslamak ve düşünmek için oku.


✅ Gözyaşı duygularımızın doğal ifadesidir ve doğal süreç içinde diner. Çok ağlamak ya da hiç ağlamamak sizin bu doğal sürece müdehale ettiğiniz anlamına gelir.


✅ Hayatta iki kişi tanıdım.Birisi rüyalar kadar uzak sen, diğeri sevgililer kadar yakın ben.Hayatta iki kişi tanıdım .Birisi asla benim olmayacak sen, diğeri senden başkası olmayacak sen


✅ Seni sevdiğim kadar yaşasaydım; olumsuzluğun adını aşk koyardı


✅ Aşktan yana yaşadıklarımı bilseydin eğer, halen sevebiliyor oluşuma AŞIK olurdun.


✅ Hiçbir insana rastlamadım ki, onda öğrenilecek bir şey bulunmasın


✅ Hayatın en hüzünIü anı, mevsimine kapıIdığın kişinin bahçesinde açabiIecek bir çiçekoImadığını anIadığın andır…


✅ Ey can, hiç kimseye hak ettiğinden fazIa değer verme, ya onu kaybedersin yada kendin mahvedersin


✅ İlim, akrabalar tarafından yağma edilmeyen, hısızlar tarafından çalınamayan ve başkalarıyla paylaşılınca azalmayan yegane servettir.


✅ Ne olursa olsun evlenin, iyi bir kadınla evlenirseniz çok mutlu olurdunuz. Kötü bir kadınla evlenirseniz filozof olursunuz ki ; oda iyi bir şeydir.


✅ Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar. –


✅ Sende, ben, imkansızlığı seviyorum; fakat asla ümitsizliği değil


✅ Bir sıcak yüz aradım şu tenha sokaklarda sanki herkes yabancı herkes darılmış bana.ne derdimi soran var ne tanıdık bir çehre.ne tarafa uzansam ellerim boş kalıyor,mutlu olan kimseler hüznümü arttırıyor


✅ Ilık bir rüzgar esti, nereden geldi bilmiyorum. nereye gidiyorsun diye sordum özlenen herşeye dedi o an aklıma sen geldin çünkü özlenen bir tek sendin.


✅ Beklenen yarınla kaybolmuş dünden nasılsa hayır yok gelecek günden sana da rest çektim isyanlardayım.


✅ Mutlu insanlar; Her şeyin en iyisine sahip olanlar değil, Sahip olduklarını kaybetmeyecek kadar çok sevenlerdir


✅ Bir zamanlar ardından bakar ağlardım, şimdi dönüp ardıma bile bakmam. Bir zamanlar uğruna dünyaları yakardım, şimdi şerefsizim kibrit bile çakmam!


✅ Üzülmeye değmez” diyor Dünya. “Bırakıp gidenin de, gidip gelmeyenin de canı cehenneme!


✅ Ben yaInızca sevdikIerimden korkarım. Çünkü beni sadece onIar incitebiIirIer.


✅ Bir Gül Olmak İsterdim, Dalımdan Koptuğum An Yalnız Senin İçin Kopayım Ve Yalnız Senin Avuçlarında Solayım Diye Bir Tanem.


✅ Yediremem sensizliği kendime, yediremem çaresizliği yüreğime, sensizlik bana zulüm gelir, sen olmazsan ölüm nefesten önce gelir sevdiğim.


✅ Issız gecelerin, bir ümit bekleyenlerin, Hayal çaresizlerin, yağmur caddelerin, Tebessüm yanakların, hüzün gözlerin, Sen ise sadece benimsin canım !!


✅ Ben asla ağlamam deyip her gece yatağa yattığında aklına o gelip gözünden iki damla yaş süzülüyorsa eğer utançla işte o zaman aşıksın demektir..


✅ Tek bildiğim gözlerinde saklı ömrüm, senden başkasını yüreğimde yar bellemedim, bir seni sevdim ve hep seni seveceğim canım.


✅ Sensizliğe dayandım. sensizde gece oldu. Sensizde mevsimler değişti. Ama dudaklarımla gülsemde gözlerimle gülmeyi unuttum sayende bebeğim


✅ Sensiz yorgun ve bezgin sürüklenip gidiyorum, tattığım zevkler bile beni avutacağı yerde, ayrılığın acısını daha da arttırıyor, biz herşeyde birbirimizin yarısı idik;şimdi ben senin payını çalar gibi oluyorum.


✅ Yaşıyorsam; içimde biraz da umut varsa, yine seni çok özlediğim içindir.


✅ Aşık olmak öyle korkunç bir duygu ki, nerde imkansız varsa gelip onu seçer!


✅ Feda edilmeden, hiçbir şey kazanılmaz.


✅ Hayatta üç şeyi sevdim. Seni, kalbimi, ümit etmeyi, Seni sevdim, sensin diye. Kalbimi sevdim, seni sevdi diye. Ümit etmeyi sevdim, belki seversin diye.


✅ Yetmedi tek sevda sana, olamadın tek yürekte ve yüreklice sevmeyi öğrenemedin. Benden kattığın o yürek sana çok geldi.


✅ Rüzgara hakim olamıyorsan yelkenlerini ona göre ayarla ve unutma ki hayat karşılaştığın güçlüklerle değil gemiyi limana getirip getiremediğinle ilgilenir


✅ Hep bir gökyüzünde yıldız olmanı bekledim. Gün gelir kayıp bana ulaşırsın diye, Sonra vazgeçtim, Yıldız olursan ben ulaşamam diye. Bu gece pencereni açık bırak, Bir kuş uçurdum, biraz yorgun biraz ıslak, Başucuna bir tutam sevgi bırakacak.


✅ Sana ne demeliyim bilmiyorum. Güneşim desem güneş batıyor, Hayatım desem hayat kısa, gülüm desem oda soluyor, Sana canım demeliyim, çünkü bu can seninle yaşıyor.


✅ İnsan bazen bu dünyada kahraman olmayı ıstemeli.


✅ Onun üzüntüsünü paylaşıp. Onun için ağlıyorsanız bu aşktır. O olmadan onu düşünüp ağladığınız olduysa . O da aşktır 


✅ Bir yağmur damlası seni seviyorum anlamını taşısaydı ve sen bana, seni ne kadar sevdiğimi soracak olsaydın, inan ki bir tanem her gün yağmur yağardı.


✅ Yine sıçrayarak uyandım uykumdan, ağlayasıya özlemiştim seni, bir özlemki birikmişti gözkapaklarımda, dokunsalar ağlayacaktım inan, neye yarar gökyüzünde güneş, Sen yokken yanımda.


✅ Bu gece, seni üzen şeyleri düşünerek uyumɑ, bir gün, biriyle, dɑimɑ mutlu olɑcɑığını düşünerek uyu. Çünkü mutlɑkɑ bir gün, biriyle, dɑimɑ mutlu olɑcɑksın..


✅ Savaşın kazananı, Barışın kaybedeni oImaz…


✅ Sanma ki ismini bir başkası silecek seninle başladım seninle bitecek…


✅ Ne zaman tutsam ellerini gözlerimin önünden mevsimler geçer… Ne zaman gözlerin gözlerime değse samanyolundan bir yıldız düşer…  


✅ Sen dünyaya sürgün bir meleksin ve ben seni o kadar çok sevecegim ki bir daha cennetine geri dönmek istemeyeceksin…


✅ Sana bir şey söyleyeceğim ama sakin üzülme; dün dr. gittim böbreğimde kum, kalbimde seni buldular!!!!!


✅ Sahiller dalgayı nasıl beklerse, Gökyüzü mehtabı nasıl özlerse, Kuru topraklar suya nasıl hasretse, Sende benim hasretimsin…


✅ Bir insanın idealleri olmalı sonsuzluk gibi, bir insanın özlemi olmalı özlemle açan çiçekler gibi, bir insanın bir tanesi olmalı oda senin gibi…


✅ Sana yüklediğim anlamları senmişsin gibi düşünme, aldanırsın! O anlamlarla sadece bende varsın. Ben seviyorsam sen bahanesin. Hani derler ya elimi sallasam ellisi diye, bir tane olsun sonsuz olsun 49′ u aşkıma kurban olsun.


✅ Bugün benim için yepyeni bir gün doğuyor; herşey capcanlı, herşey hayat dolu, herşey benimle duygularım hakkında konuşuyor, herşey beni duygularıma değer vermeye davet ediyor.


✅ Hayattan aldığım en büyük ders; sevgisiyle karşında sapasağlam duramayan birine, asla yaslanmayacaksın.


✅ Güneş, ışık ve sıcağından başkalrını faydalandırmak için kendine yalvarılmasını beklemez.Sen de güneş gibi ol, beklenilen iyiliği istenilmeden yap.


✅ Henüz layık değilken tomurcuk kadar aşka, sana gül bahçesini kim açar benden başka.


 İnsanların hayallerini  kırma.. belki de sahip olduğu tek şey odur.


✅ Duygularımın sel olup aktığı yerde adınla yüzüyorum gönül denizinde, aşkın simgesi saklıdır gözlerinde, bir sözün yeter giderim ölüme seve seve.


✅ Kalbim seni istiyorsa söyle ben ne yapayım elimden gelmiyorki seni söküp atayım uçurum kenarına getirdin ömrümü harabeye döndürdün garip gönlüm aptal gönlümü


✅ Aşkım yatağın, sevgim yorganın, yüreğim yastığın olsun iyi uyu bir tanem.


✅ Bazen güldüm, bazen ağladım. Hayatı yaşanır sandım, yanıldım. Yüzüme gülenlere hep inandım. Ben herkesi kendim gibi sandım.


✅ Aşk günah olmayacak kadar masum, köle olmayacak kadar özgür, unutulamayacak kadar derin, umulmayacak kadar yakın ve tek başına yaşanamayacak kadar özeldir.


✅ Bir insɑnɑ tɑmɑmen güvendiğinizde iki sonuçtɑn birini elde edeceğiniz kesindir. Yɑ yɑşɑm boyu dost, yɑ hɑyɑt boyu bir ders..


✅ Alaca karanlığı sevmem ben, ya gündüz olmalı ya gece… Kurşun ya alnından vurmalı ya da namluda kalmalı… Yar dediğin ya senin gibi olmalı ya da hiç olmamalı..


✅ Güneşin ilk ışıkları gününü aydınlattığında ve içinde doğan nedensiz sevinci biriyle paylaşmak istediğinde, pencereni aç yeter.Ben o tatlı sessizlikte seninleyim!


 

 

Bir insana hediye edebileceğiniz, duygularınızı anlatabileceğiniz ve karşınızdaki insanları mutlu edecek sözler eksikleri kapatacaktır. Sevginizi, aşkınızı, paylaşmak istediğiniz mutluluğunuzu bu anlamlı sözlerle ifade edebilirsiniz. Bu sözleri her zaman okuyabileceğiniz ve sizi motive etmesini sağlayabilecek sözlere hayatınızda yer verebilirsiniz. Size faydası olacak sözler buradadır.

Sosyal Medyada Paylaşmaya Ne Dersin?

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.