Son Guncelleme: Mayıs 1, 2018

Cuma Sözleri

güzel cuma sözleri

Türkiye’de Cuma sözleri ve mesajları insanların birbirleriyle mesajlaştığı zaman dilimidir. Mübarek bir gün olması nedeniyle kişiler bu günü kutlamaktadır. Özellikle yapılan cuma sözleri ve anlamlı cuma mesajları ile birlikte sevdiklerinizin bu güzel gününü her hafta kutlayabilirsiniz. Unutmamalısınız ki sizin için önemli olan bu gün onlar içinde önemlidir. Dilerseniz esprili bir şekilde kutlayabilir dilerseniz ciddi bir şekilde cuma sözleri yazabilirsiniz. Tamamen kişinin tercihine kalmış güzel cuma sözleri yazabilirsiniz. Bu nedenle yazının devamında okuyacağınız sözleri yazabilirsiniz.

 

– Ettiğiniz her dua derdinize deva ve sağlığınıza şifa olması dileğiyle. Hayırlı cumalar.


– Allah’ın bize verdiği bu güzel ve mucize günde tüm dualarınızın kabul olmasını dilerim.


– Kıldığınız Cuma namazlarında tüm dualarınızın sizin ve aileniz için gerçekleşmesini dileyerek Cuma’nız mübarek olsun.


– Cuma gününün hürmetine dilinizden dua, hayatınızdan neşe eksik olmasın.


– Bizim en güzel sevdamız Cuma’dır. Cumanız mübarek ve kutlu olsun.


Ya Rabbi, ölünceye kadar ibadet etmemizi, ömrümüzün hayırlı amellerle sona ermesini nasip et ve bizlere Cennetini ihsan eyle! Cumanız mübarek olsun.


Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır


İmkanların bittiği yerde iman vardır. Derdin ne kadar büyük olursa olsun, derdinden büyük ALLAH vardır. Cumanız Mübarek Olsun.


Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu sizle olsun. Hayırlı cumalar dilerim.


Cuma Sözleri En Güzel Ve Anlamlı Cuma Mesajları


Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. Saadetler hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun, nede dostlar unutulsun. Cumanız mübarek olsun.


Rabbim sen kalbi kırıkların sığınağı, yolda kalmışların yoldaşı, sen yalnızlığıma arkadaş olan ve tüm gönüllerin dert ortağısın. Beni benden uzağa at, senden uzağa atma. Cumanız mübarek olsun.


Günler bize dostların güzelliğiyle, geceler onların dualarıyla mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamızsa sizlerin sevgisi. Cumanız mübarek olsun.


Önce yollar uzanır hakka yürümek için, tomurcuklar güller açar onu görmek için, dua eden biri var senin için. Sende dua et Allah için. Cumanız mübarek olsun.


Allah’ım hamd Sanadır. Salatın, övdüğün ve seçtiğin kulun ve Resulün Muhammed’e ve Onun pak aline, ashabına olsun.


Bize bu büyük Cuma gününde alemlere rahmet olarak gönderdiğin Resulüne salat ve selam ederek, katından bağışlanma ve kurtuluş ümit etmeyi nasip et. cumanız mübarek olsun….


Sevgi söze dolarsa DUA olur, dua ALLAH’a ulaşırsa nur olur. Aynı yolda birleşen dualarımızın nur’a dönüşüp RABBİM’ize ulaşması dileği ile…Cumanız mübarek olsun.


”Rabbimiz! Bizi doğru yola ilettikten sonra, kalplerimizi eğriltme.Bize tarafından rahmet bağışla.Lütfu en bol olan Sensin.” Al-i İmran Suresi -8-


Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi sahimiz var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne. Cumanız Mübarek Olsun.


Umutsuz kapılar vardır açılmaz, Rabbimin kapısı büyüktür, kapanmaz… Sen umudunu kaybetme Rabbim kulunu bırakmaz… Hayırlı Cumalar…


Allah aşkı neler yaptırmaz ki insana? Bir can değil, binlercesi feda olsun yoluna. Cumanız Mübarek Olsun.


Bugün bayram olsun Hüzünler dönüşsün sevince. Rabbim yaralarımızı sarsın Rauf adıyla Kalbimizdeki marazları gidersin Şafi namıyla Cumanız mübarek olsun!


Yakınlık ne zamanla ne mekanla sınırlıdır. Eller Allah’a açıldığında akla ilk gelen sevilenlerdir. Aklımda yüreğimde ve dualarımdasınız. Cumanız mübarek olsun.


Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek dinimizin seçtiği haftanın özel günü olan cumanızı kutlarım.


 

 

En güzel cuma sözleri aşağıdaki gibi maddeler halinde sıralanmaktadır. İstediğiniz mesajı ailenize, eşinize ya da sevdiklerinize göndererek onu da düşündüğünüzü belli edebilirsiniz. Hatta dualarınızda onlara da yer verebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşmaya Ne Dersin?

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.