Son Guncelleme: Mayıs 27, 2018

Dua Sözleri

dua sözleri

Kişiler dua sözleri paylaştıklarında kendilerini daha huzurlu ve mutlu hissetmektedirler. Buna istinaden hazırlanan site üzerinden şablon sözleri ya da duaları paylaşmak mümkündür. Şık ve anlamlı mesajlaşmalar ya da sosyal medya hesaplarından paylaşılan etkileyici sözler ve anlamlı dualar kişilerin üstlerine düşen sorumluluğu yerine getirmelerini sağlayan ve aynı zamanda kimseyi kırmadan ya da rencide etmeden yapılabilir olması kişiler için çok önemlidir. Site üzerinde en güzel dualar özel günlerde kandil, cuma günlerinde ya da bayramlarda seçilerek manevi hazzın paylaşılması sağlanır. Bu sayede birbirine dua etme nezaketi gösterilmiş olur. Bu tür mesajlar ”seni önemsiyorum ve senin iyi olmanı istiyorum” anlamlarını taşır. Yine site üzerinde Anlamlı dualar içinde bereket, huzur sağlık temenni edilir. Bu dua sözleri genelde mesaj yoluyla gönderilir.

 

Rabbim! Dualarımın kabul olmasını engelleyen tüm günahlarımı affet.


Allah’ım! Beni arkamdan gıybet edeceklerle değil, ruhuma Fâtiha okuyacaklarla muhatap et.


Ey Rabbimiz! Bize dünyada, ve ahirette iyi hal ver ve bizi o ateş azabından koru..


Allah’ım Gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı eyle, hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eyle!


İlâhî! Dil verdin, zikrinden ayırma; gönül verdin fikrinden çevirme. İman verdin, daim eyle; ihsan verdin, kaim eyle.


Ya Rabbi! kalblerimizi ilminle süsle, ibadetinle bütün azalarımızı güzelleştir, takva ile keramete kavuştur.


Hayat, fırtınanın geçmesini beklemek değildir ki!. Yağmurda dua etmeyi becerebilmektir..


Ey yüceler yücesi, ey her derde deva, ilahi! Ya mevla, bizlerden rahmetini, şefkatini, hidayetini, bağışlayıcılığını esirgeme..


Ömrümüzü, günlerimizi ve bu cumamızı mübarek kıl Allah’ım bizleri doğru olabilen ve de kalabilenlerden eyle Ya Rabbim.


Rabbim.. Ellerimde hiçbirşey yok.. Ellerimde bir tek “yok” var.. Ve ben yoktan var ettiğin bu ellerle senin sonsuz keremine el..


Duayı kabul eden, istemeyi veren, murat edince el açtıran, ancak sevdiği kuluna dua ettiren RABBİM. Ellerimizi boş çevirme inşallah.


Yuvasız kuşa bile dal verip yuva kurduran Rabbim… Hakkımızda en hayırlısı neyse bizlere de onu nasip eyle… Amin


Rabbimiz! Bize günahlarımızdan temizlenecek sebepler ver. Gözlerimizi kapatan perdeleri kaldır, nurunla doldur yüreklerimizi. Amin


Yüce Allah’ım! Kalp sarayımızın sahibi Sensin. Öyle bir yâr nasip eyle ki bu saraya, sürekli Sana secde etsin.


Ey Rabbim, gönlüme genişlik ver. İşimi kolaylaştır. Dilimdeki tutukluğu çöz-tâ ki sözümü iyice anlasınlar.


Ya Rahman! Rahmetinde sınır tanımayan! Rahmetini, merhametini çekme bir an bile üzeremizden.


Allahı’m! Habibiyeti ve salâtıyla Cennetin kapılarını açan ve ona getirdikleri salâvatlarla ümmeti için de o kapının açılışını teyid buyurduğun Habibin Aleyhissalâtü Vesselâma rahmet et.


Öyle bir dua et ki; Günahın tövbenin büyüklüğünden ağlasın! Şeytandan yaradana sığın ki; nefsin seni değil, sen nefsini yakasın.


Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e, âline, ashabına ve ihvânına, Senin razı olacağın şekilde ve onun hakkını eda edecek bir surette salât ve selâm et, bize ve dinimize selâmet ver. Âmin,


Son nefesimizde inşallah La İlahe İllallah Muhammeden Rasulullah demeyi mevlam bizlere nasip eder.


Ya RAB.! SANA karşı olan mahcubiyetim bana yeter. Başkasının önünde beni mahcup etme! Beni SEN kaldır ki, kimseler düşürmesin.


Dua Sözleri Anlamlı Dualar En Güzel Dualar Dini Sözler


Takdir senindir, Ya Rabbi! Sen ki imkansızı mümkün kılansın; Darda koyma bizi, dara düştüğümüzde de şükredenlerden eyle bizi..


Ey gecenin sahibi.. Nasıl ki kudretinle gündüzü geceyle örtüyorsan; bizim de hatalarımızı, günahlarımızı rahmetinle ört..


Ey Rabbim! Bizlere seni hatırlatan haller, seni anlatan diller, sevginle dolup taşan aydınlık kalpler nasip eyle..


Sizden biri dua edince ‘Ya Rabb! DiIersen beni affet! Ya Rabb diIersen bana rahmet et!’ demesin. BiIakis, ısrarIa istesin, zira AIIah TeaIa HazretIeri’ni kimse zorIayamaz. -Hadis-i Şerif-


ALLAH’ım sana açılan eller hürmetine, seni zikreden diller hürmetine, günahlarımızı affer. Bizleri cehennem azabından koru inşallah.


Ey benim güzeI mevIam! Benim senden istedikIerimi değiI; Senin bende görmek istedikIerini yaşat bana.


Duayı kabul eden, istemeyi veren, murat edince el açtıran, ancak sevdiği kuluna dua ettiren RABBİM. Ellerimizi boş çevirme inşallah.


Allah’ım! Davranışlarımızı ”İnancımızla” bütünleştir; Sözümüzü de ”Özümüzle” birleştir..


Allah’ım, mübarek günler, geceler hürmetine milletimizi terör illetinden muhafaza eyle!


Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e, âline, ashabına ve ihvânına, Senin razı olacağın şekilde ve onun hakkını eda edecek bir surette salât ve selâm et, bize ve dinimi


Bir duaya yaslıyorum kalbimi Allah’ım sen bilirsin kaderimi nereden yazılmamışsa oradan çek kurtar yanlışa uzanan ellerimi.


Beni benden alıp Sana getiren yola, beni kendinden soğutup sana bağlayan kul’a, isyankar yanımı silen dua’ya, şükürler olsun Rabbim sana


Allah’ım! Zelil olmaktan ve zillete uğramaktan sana sığınırız!


Yâ Rabbî Ben’i Ben’den al ama Ben’i Sen (c.c) ‘den uzak etme… Amin…


Ey Rabbü’l-Âlemîn. İlâhî! Dil verdin, zikrinden ayırma; gönül verdin fikrinden çevirme. İman verdin, daim eyle; ihsan verdin, kaim eyle.


 

 

En güzel dualar cuma günleri daha yoğun olarak gönderilmektedir. Bunun yanında kandil günlerinde, bayram ya da arife günleri de dahil olmak üzere Kadir Gecesinde ya da kutlu doğum haftası gibi İslam alemi için özem arz eden zaman dilimlerinde oldukça sık olarak tercih edilmektedir. Sosyal medya ya da sms olarak tercih edilen bu mesajlar mesajlaşma platformlarında da oldukça sık gönderilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşmaya Ne Dersin?

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.